درباره ما

وب سایت ارایه آزمون های علمی تعیین مزاج

مزاج سنج یک بستر آنلاین برای ارائه آزمون های تعیین مزاج به صورت علمی می باشد که زیر نظر متخصصین طب ایرانی (طب سنتی) و اعضای هیات علمی دانشگاه فعالیت می کند. آزمون های موجود در سایت مزاج سنج بر اساس پرسشنامه های دانشگاهی که اغلب برگرفته از پایان نامه ها و مقالات دانشگاهی می باشد، ارائه شده است.

مزاج سنج لوگو

خدمات ما

تیم متخصصین ما به شما کمک می کند

آنالیز آماری

جمع آوری داده ها

تکمیل پرسشنامه ها جهت کمک به پژوهشگران با طراحی آزمون کاملا دیجیتالی از طریق سایت و در اختیار قراردادن فایل خروجی نتایج

آنالیز آماری

مشاوره

راهنمایی و مشاوره به پژوهشگران توسط تیم متخصصین سایت مزاج سنج شامل متخصص طب ایرانی، اپیدمیولوژی، انفورماتیک و ....

آنالیز آماری

معرفی متخصصین

ارائه نقشه متخصصین طب ایرانی در سراسر کشور به تفکیک استان و شهر جهت مراجعه بیماران و ... در سایت مدی مزاج

مزاج چیست؟

هر چند در دستگاه آفرینش خداوند گروه های مختلف موجودات از جمله انسان ها دارای وجوه مشترک فراوانی هستند، اما هر انسانی با سایر همنوعان خود داری اختلافاتی در ساختار خلقت خود می باشد که سبب وجه تمایز وی از دیگران شده است. اگر چند لحظه در خصوصیات جسمی، روحی و رفتاری خود دقت نمایید، تفاوت های زیادی با اعضای خانواده و اطرافیان خود خواهید یافت. این تفاوت ها منشاء بسیاری از تغییر و تحولات زندگی هر فرد می باشند.

 در طب ایرانی (طب سنتی) مجموع خصوصیات جسمی، روحی و روانی افراد در قالب مفهوم مزاج تعریف شده است. بر اساس دیدگاه حکمای بزرگ پزشکی ایرانی مانند ابن سینا مزاج یکی از محوری ترین شاخص های تعیین سلامت و بیماری افراد است. پزشکان این مکتب با بررسی وضعیت مزاج هر فرد از نظر گرمی سردی یا تری خشکی دستورات حفظ سلامتی مخصوص وی را توصیه و در صورت بیماری بر اساس وضعیت مزاجی وی نسخه درمانی تجویز می نموده اند.

اهداف

 جهت تعیین مزاج شاخص های فراوانی در کتب طب سنتی ایران ارایه شده است اما جمع بندی آنها و تعیین مزاج نهایی توسط عموم مردم کاری دشوار است و نیازمند فرم پرسشنامه استانداری است که بر اساس آن بتوان با اطمینان نسبی تعیین مزاج  نمود و بدنبال آن دستورات حفظ سلامتی مخصوص همان مزاج را انجام داد. هر چند هم اکنون فرم های تعیین مزاج به شیوه های مختلف در حال استفاده می باشد ولی وجه مشترک آن ها عدم اعتبار علمی می باشد.

سایت مزاج سنج با همکاری پزشکان و متخصصین طب ایرانی در کشور به ارائه ی آزمون های تعیین مزاج می پردازد که روند اعتبار سنجی آن بصورت علمی طی شده و در مقالات و پایان نامه های معتبر منتشر شده اند و حاصل استخراج علمی از بین صدها پرسش طراحی شده در حوزه تعیین مزاج با روش های آماری می باشند.

خدمات ما

از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید

نام
حداکثر اندازه فایل‌ها : 100 MB.